Aikido obroń się kijem

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #26936 przez PAKO
Replied by PAKO on topic Aikido obroń się kijem
Dla mnie ta przygoda się zakończyła , bo dokonałem wyboru .
Trochę ćwiczę w domu lecz wieś i rodzina to ogromne wyzwanie oraz pochłaniacz czasu.
Ważne by nauczyć się przetrwać i ocalić nawet za pomocą kija. Nieważne czy profesjonalnie lecz skutecznie.
Pozdrawiam Pako. B)
The following user(s) said Thank You: bigdady69

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #26966 przez KALASAG
Replied by KALASAG on topic Aikido obroń się kijem
Żeby trening z kijem lub mieczem miał sens muszą być robione regularne sparingi. Nie sparujesz - nie wiesz co to walka.
Z tego co wiem, w Aikido nie ma sparingów (ćwiczyłem AikiBudo, były zajęcia z bokenem) a więc uczysz się teoretycznie. Ponadto ciężko na co dzień nosić ze sobą miecz/boken żeby móc użyć go do samoobrony.
Jeżeli pomimo to chcesz używać długiego kija/miecza do walki to lepsza będzie sekcja Kendo( trzymając się kierunku daleko-wschodniego)

Co innego np. filipińskie Arnis, tak jak Chemik napisał, jest to bardzo dobra sztuka walki przy użyciu kija/pałki teleskopowej. W większości sekcji robi się sparingi - jeżeli ich nie ma, lepiej sobie odpuścić taką szkołę.
Pałkę teleskopową możesz mieć zawsze przy sobie - nawet na urodzinach babci ;)) - nikt nie zauważy a jak będzie trzeba to jest pod ręką.

Oczywiście nie musimy szukać sztuk dalekowschodnich - tak się przyjęło że tylko one są skuteczne.
Europejska szermierka też jest bardzo dobra i może w pewnych rejonach Polski łatwiej dostępna (szermierka sportowa)
Zobaczcie na You Tube -
- chłopaki nieźle wymiatają.

Nóż do krojenia chleba, kij do podpierania, 9 mm na komary....

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #26980 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic Aikido obroń się kijem
akurat mi chodziło aby sobie ktoś w domu potrenował i sie rozruszał nawet z kijem od szczotki ,Aikido to sztuka walki nie mordobicie dla tego trenuje sie Dojo (na sali na macie) jak ktoś chce na prawdę trenować jakis bojowy system walki to niech idzie na krav mage .

Panie Boże chroń mnie przed manipulantami i przed ludźmi którzy nie maja własnego rozumu...
"Kto po moją głowę przychodzi, ten i swoją przynosi..."