Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Czy wiemy na co musimy byc gotowi?

Czy wiemy na co musimy byc gotowi? 2017/03/09 16:05 #28709

• Paulo
  • Paulo Avatar
  • Preppers Gold
  • Otrzymane podziękowania 55
Czytam forum i mimo że sa tu w wiekszości ludzie którzy maja pojęcie o temacie preppingu, to właśnie ten artykuł pchnął mnie do działania i ta lektura otworzyła mi oczy .

www.polishclub.org/2013/06/08/dr-dr-konr...as-polakow-to-czeka/

Może i wam da do myslenia, bo to nie jest gdybanie co będzie, to opis tego co wydarzyło się o dzień drogi (dla niektórych nawet pół dnia) od nas samochodem 15 lat temu.
Dla mnie takie wspomnienia są 100x ważniejsze niz wymyślone scenariusze bo jeśli coś wydarzyło się raz wydarzy się znowu.
Pare lat po tych wydarzeniach przejeżdzałem z dzieciakami przez takie miejscowości z postrzelanymi ścianami i okopconymi murami, jadąc na urlop nad piękny lazurowy Adriatyk
To nie gdzieś na drugiej półkuli czy w afryce to w naszym kregu kulturowo cywilizacyjnym.

Nie wiem czy ta opowieść już była na forum jestem tu nowy.Chętnie poczytam wasze uwagi.
Niewielu jest przygotowanych do walki, większość jest przygotowana na to że będą walczyć inni.
Sun Tzu – Sztuka Wojny
Ostatnio zmieniany: 2017/03/09 16:06 przez Paulo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Raptus, Ojciec

Czy wiemy na co musimy byc gotowi? 2017/03/09 16:10 #28710

Było chyba już ze dwa razy, ale temat zawsze wart podniesienia!Bo to realne zdarzenia, realne sytuacje do których bardzo łatwo odnieść swoje życie a raczej to jakby w razie dużego W się zmieniło. I ile może dać głupie chomikowanie, czy kupowanie +jeden artykuł, normalnie prawie nieodczuwalne.
Jeśli masz spiżarnię, ogród warzywny i bibliotekę, masz wszystko;)

Czy wiemy na co musimy byc gotowi? 2017/03/09 16:48 #28711

• Paulo
  • Paulo Avatar
  • Preppers Gold
  • Otrzymane podziękowania 55
WladaWladimirowicz napisał:
Było chyba już ze dwa razy, ale temat zawsze wart podniesienia!Bo to realne zdarzenia, realne sytuacje do których bardzo łatwo odnieść swoje życie a raczej to jakby w razie dużego W się zmieniło. I ile może dać głupie chomikowanie, czy kupowanie +jeden artykuł, normalnie prawie nieodczuwalne.

tak myślałem że tu to było..
jeśli admin uzna że temat wyczerpany to do kosza..
chętnie poczytałbym dyskusję w wątkach omawiających ten artykuł , a może są inne nie znane mi tego typu historie to prosze o info.
Niewielu jest przygotowanych do walki, większość jest przygotowana na to że będą walczyć inni.
Sun Tzu – Sztuka Wojny

Czy wiemy na co musimy byc gotowi? 2017/03/09 17:20 #28712

• Prepers.sp6
  • Prepers.sp6 Avatar
  • Preppers Gold
  • Otrzymane podziękowania 88
Super materiał, weryfikuje moje zapatrywania na zapasy i przygotowania.
W paru przypadkach trafiłem idealnie np: sam robię amunicję do pistoletu i karabinu ( elaboracja )
Pozdrawiam Mirek

Czy wiemy na co musimy byc gotowi? 2017/04/24 17:54 #29579

• Dario_Gliwice
  • Dario_Gliwice Avatar
  • Aktywny
  • Otrzymane podziękowania 14
Artykuł www.polishclub.org/2013/06/08/dr-dr-konr...as-polakow-to-czeka/ zrobił na mnie ogromne wrażenie. Od dawna przygotowuję się do takich zagrożeń i powiem tak: Bezcenne są informacje od kogoś kto to przeżył a raczej przetrwał. My tu kłócimy się. sprzeczamy, nierzadko obrażamy, a gdy przyjdzie co do czego - obudzimy się w świecie bezwzględnym i okaże się że niewiele trzeba aby upadł świat w jakim żyjemy bo zwykły brak prądu czy po prostu banda łotrów z bronią w sekundę wywrócą świat do góry nogami. A dla mnie najważniejsze to RODZINA. Jeśli ona nie przetrwa - cóż mi z umiejętności które mam i zapasów jakie poczyniłem. Dlatego absolutnie priorytetową spawą jest przetrwać pierwsze kilka dni. Ukryć się we własnym domu i niezauważonym kożystać z zapasów które tyle nas kosztowały. A potem zdecydować. Uciekać czy zostać. Patriotyzm dobry jest dla polityków. Patriotyzm to obrona rodziny.Przed każdym -arabem, żydem, sąsiadem czy innym wrogiem.
Poczytajcie ten artykuł. Pozdrawiam, Dario.
"What Else Is There?"
Za tę wiadomość podziękował(a): Ars, PAKO

Czy wiemy na co musimy byc gotowi? 2017/04/24 18:15 #29581

• PAKO
  • PAKO Avatar
  • Preppers Platinum
  • Otrzymane podziękowania 190
U mnie jest problem z tym artykułem.
Dario masz racje . Artykuł z 2013 roku lecz czy to pożar , powódz czy inna katastrofa to bez naszej rodziny jesteśmy nic warci . Pozdrawiam Pako.
Time to create page: 0.277 seconds