Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Jak przeciwdzialac Cyberagentom w internecie

Jak przeciwdzialac Cyberagentom w internecie 2018/05/06 00:46 #35298

• Rumcajs
  • Rumcajs Avatar
  • Świeżak
  • Modle się , pracuje i ćwicze
  • Otrzymane podziękowania 4
Jak skutecznie przeciwdziałać infiltracji , niszczeniu blogów , forów i naszych kont przez CyberAgentow . Ostrzeżenie dla wszystkich operatorów portali i forumowiczow . Artykuł jest skierowany do operatorów forów , forumowiczow , patriotów i bojowników z ruchu oporu.

Do wszystkich forumowiczów , którzy działają na forach jako komentatorzy , do nas należy wyeksponowanie takich cyber agentów i upublicznienie ich na forach . Operator forum , chcac dalej funkcjonowac ma obowiązek zablokowania takich cyberagentów na forum .

Techniki dzialania : Ze względu na mnogość postow, posty które nie są związane z danym wpisem, pojawiają się na górze listy postów, a kwestionowany post zsuwa się na dół i staje się coraz bardziej nieostry. Trudno, a nawet nie da się cenzurować samego artykułu, ale znika on za wieloma niepowiązanymi i bezsensownymi treściami. Dzięki tej metodzie szpieg skutecznie rozprasza czytelników forum o posty lub tematy, które nie mają związku z rzeczywistym tematem dyskusji.

Aby „wypełnić” wątpliwe posty, wystarczy zalogować się do istniejących rzeczywistych i fałszywych kont użytkowników, a następnie „odpowiedzieć” na wpisy wprowadzone przed odpowiednim wpisem z dwoma lub trzema krótkimi zdaniami.

Metoda przesyłania nie tematycznych postów na forum : Posty są cicho pogrupowane przed danym wpisem i nie są dalej edytowane. Każdy z tych rozpraszających postow na forum może być później przywoływany tak często, jak jest to pożądane, tak że tresc pod artykulem jest praktycznie „wypełniana” przez dużą liczbę odpowiedzi z kosmosu wraz z ich komentarzami . Kolejnym ważnym wymogiem jest to, że istnieje kilka fałszywych kont użytkowników, które mogą być użyte, aby zapobiec zauważeniu tej metody.

Szpieg musi spowodowac by niedoinformowany czytelnik forum nie mógł zdecydować, która strona ze stron piszacych na forum ma rację. W trakcie dalszej dyskusji z mową i przeciw-mową infiltrujacy podaje coraz więcej „dowodów” lub dezinformacji ktore sa powoli cytowane na korzyść pożądanego poglądu. W ten sposób bardziej niedoinformowani czytelnicy są bardziej skłonni zaakceptować to, co chcą , niz mają przeciwnicy poglądu , ich krytyka w pogląd prawdopodobnie zmniejszy się. Zdarza się jednak, że członkowie forum formują się i zaprzeczają dezinformacji faktami i odwołaniami do innych treści. W takim przypadku należy zrezygnować z tej metody i zastosować powyższą pierwszą metodę.

Przy pomocy fałszywego konta użytkownika , umieszcza się falszywy profil , który w dużej mierze koresponduje z poglądem reprezentowanym na forum i jest postrzegany jako prawdziwy – istotne jest, aby ten profil był oparty na bardzo ogólnikowych wypowiedziach na forum . Kolejnym krokiem jest zakladanie kolejnych falszywych kont za pomoca ktorych sa dodawane kolejne wpisy na forum , za pomocą różnych fałszywych kont użytkowników, co zdecydowanie wspiera pożądany widok.

W tym stanie można łatwiej odciągnąć od dyskusji na temat faktów i doprowadzić do nieuzasadnionych przypuszczeń i opinii. Forumowicze im mniej sa poinformowani, tym łatwiej jest skutecznie kierować całą grupą w pożądanym kierunku. Ważne jest, aby pamiętać, że po pierwsze, należy dokonać właściwej oceny psychologii i poziomu wykształcenia grupy, aby zdecydować, który poziom zastosowac by grupe forumowiczow infiltrowac . Jeśli szpieg zboczy zbyt daleko od publikowanego tematu , może wywołać moderatora forum, który może wtedy interweniować.

Poprzez ciągłe dodawanie niezwiązane z tematem postów, które zarówno rozpraszają, jak i przeszkadzają forumowicza, są skuteczne w powstrzymaniu forumowiczow od angażowania się w naprawdę produktywne rzeczy. Jeśli intensywność stopniowego rozcieńczania i rozproszenia jest wystarczająco duża, czytelnicy mogą zostać zmuszeni do zaprzestania poważnych dewagacji i ograniczyć omawianie publikowanych zagadnien na forum.

Rozcieńczanie tematow na forum może być również z powodzeniem wykorzystywane do przyciągnięcia uwagi czytelników forum by odwrocic uwage od rzeczywistych i przydatnych aspektów. Ta ważna i użyteczna metoda może również zostać wykorzystana do przeciążania zasobów forum.

Cyber agent może obliczyć na podstawie informacji, ilu członków forum ma broń palną lub nielegalną broń. Ta metoda może być wykorzystana przez napisanie postu jako członka forum, opisując na przykład jego „ulubione działania” w kategoriach działań politycznych. Z odpowiedzi można uzyskać „profil operacyjny” tej konkretnej grupy i opracować odpowiednie procedury, aby skutecznie zapobiegać działalności tej grupy.

Dzięki tej metodzie, w pierwszej kolejności powstaje pozytywna i ufna atmosfera oparta na motto „Mówię wszystko o mnie, możesz także powiedzieć wszystko o sobie”. Nawet z liczby i rodzaju odpowiedzi można uzyskać informacje statystyczne. Na przykład w poście możesz zaprezentować własną „ulubioną broń” i tym samym sprawić, że inni członkowie forum ujawnią się w podobny sposób.

Zbieranie informacji jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie wglądu w psychologiczny wygląd członków forum podczas gromadzenia informacji, które mogą później zostać wykorzystane przeciwko członkom forum.

Zawsze istnieje pewien procent członków forum, którzy mają skłonność do przemocy i agresji . Aby dowiedzieć się, kim są ci ludzie, trzeba skonfrontować członków forum z czymś prowokującym, aby celowo wywołać silną reakcję psychologiczną. Później można łatwo zidentyfikować adres IP osoby, która zareagowała najbardziej agresywnym wpisem. Lokalne organy bezpieczeństwa mogą być również zaangażowane w dalsze śledzenie agresywnego forumowicza.

Forum może stracic na wiarygodnosci poprzez „cenzurowanie” wpisow , ktore sa de facto wpisami szpiegow , Te metody mogą szybko uciszyć forum. Nie zawsze jednak chodzi o dławienie forum, ponieważ może ono przekształcić je w atrakcyjny punkt zbiórki, tak aby przywiązać forumowiczow do siebie. Od tego momentu forum może być używane bez ograniczeń przez szpiegow do celów propagandowych.

Metody infiltracji działają tak długo, jak długo uczestnicy forum nie wiedzą o nich. Uczestnicy forum gdy otrzymają cynk o infiltracji spowoduja ze cała operacja infiltracji szpiegom się nie powiedzie , a forum i forumowicze beda bezpieczni i poza kontrolą szpiegow .
Musimy umieć przeciwdziałać zanim będziemy w parterze z założoną dźwignią . Jeżeli idziesz przez piekło , nie zatrzymuj się , idź dalej . Wszystko się kiedyś kończy .
Ostatnio zmieniany: 2018/05/07 09:31 przez Rumcajs.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ars, Raptus

Jak przeciwdzialac Cyberagentom w internecie 2018/05/06 21:26 #35302

• SŁAWEK
  • SŁAWEK Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania 499
Nie wiem Rumcajs kim jesteś, ale mam wrażenie, że to o czym piszesz wydarzyło się na Forum i nadal się dzieje.
Za tę wiadomość podziękował(a): bigdady69, Rumcajs

Jak przeciwdzialac Cyberagentom w internecie 2018/05/07 13:22 #35306

• Pitbear
  • Pitbear Avatar
  • Administrator
  • "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca gło
  • Otrzymane podziękowania 142
SŁAWEK napisał:
Nie wiem Rumcajs kim jesteś, ale mam wrażenie, że to o czym piszesz wydarzyło się na Forum i nadal się dzieje.

walczymy z tematem od roku,problem z grubsza opanowany.jednak każdego tygodnia pojawia się coś nowego, większość opisanych przez Rumcajsa akcji już się wydarzyła. pozostaje problem fałszywych kont który można w miarę skutecznie utrudnić "zmuszając" forumowiczów do kontaktu osobistego lub tel. Nie zabezpieczy nas to przed "wstrzykami" a już zupełnie mowy nie ma aby uchronić się przed infiltracją ze strony służb ....
Jeden z poruszonych przez Rumcajsa tematów to "rozmydlanie" wątków to u nas dzieje się permanentnie.... najczęściej z winy "naszych" forumowiczów . analizowaliśmy z informatykami posty na forum i nie ma tematu w którym nie byłoby "złośliwych"rozpierdalających wręcz tekstów odchodzących od merytoryki dyskusji.
Prawdę mówiąc powinniśmy mieć to w dupie nasz profil jest transparentny .
"Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik wyborów."
Za tę wiadomość podziękował(a): bigdady69

Jak przeciwdzialac Cyberagentom w internecie 2018/05/07 16:49 #35307

• Bart_
  • Bart_ Avatar
  • Preppers Gold
  • Otrzymane podziękowania 52
Miałem się już nie udzielać ale mój januszometr wyyebał pod sufit. Większej hipokryzji dawno nie słyszałem

Z jednej strony boimy się inwigilacji (która i tak jest w pewnym zakresie nieuchronna), z drugiej tolerujemy tematy nacjonalistyczne, nawołujące go przemocy, wywrotowe czy spiskowe.
Są osoby na PPN, które swoimi wpisami sprowadzają czujne oko wielkiego brata i jego uwagę na forum.
Niepotrzebnie mieszane są wątki preppersowskie z teoriami spiskowymi i polityką a boty filtrują, rejestrują, katalogują...
Skupmy się na przygotowaniu i zwiększaniu świadomości potrzeby przygotowań ogółu. Przygotowanie jako pasja łączy. Polityka dzieli i psuje to, co poprzednie połączyło.

Nie widzisz tu pewnej niekonsekwencji? Robi się coś co jest pchaniem na siłę do gipsu a zarazem ma pretensje, że ktoś się temu przygląda.

Druga sprawa. Co zmieni kontakt telefoniczny?
Potrafisz vie telefon rozpoznać prawdziwe intencje człowieka?
Mnie np Pit poprosił o rozmowę telefoniczną. Nie zadzwoniłem bo zwyczajnie nie widzę na tą chwilę takiej potrzeby.

Jak przeciwdzialac Cyberagentom w internecie 2018/05/07 22:04 #35309

• Pitbear
  • Pitbear Avatar
  • Administrator
  • "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca gło
  • Otrzymane podziękowania 142
Zgadzam się że forum jest po to by "zwiększyć świadomość przygotowań ogółu" i było by super gdybyśmy mogli oddać się wyłącznie tej pasji . Ale to nie forum harcerskie tu są dorośli ludzie ze swoimi poglądami i swobodnie wyrażają swoje obawy

" z drugiej tolerujemy tematy nacjonalistyczne, nawołujące go przemocy, wywrotowe czy spiskowe."
pokaż mi te posty

nie doczytałem się zdań o pretensji a'propos inwigilacji, wymieniliśmy uwagi że jest.

"mój januszometr wyyebał pod sufit. Większej hipokryzji dawno nie słyszałem" Bart .... przeskaluj przyrządy i o merytorykę proszę a nie ozdobniki do kogo ten tekst kierujesz ?
"Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik wyborów."

Jak przeciwdzialac Cyberagentom w internecie 2018/05/07 22:29 #35310

• Bart_
  • Bart_ Avatar
  • Preppers Gold
  • Otrzymane podziękowania 52
Nazwałeś moje zachowanie chamskim tylko dlatego, że korzystałem z funkcjonalności strony. Dodam, że to Ty jesteś osobą, która ustawia funkcjonalności i zezwolenia użytkownikom na forum.

Pomińmy więc ozdobniki i grzeczności.

Co do wątków, do których się odwołuję to pytasz poważnie?
Może wobec tego to Ty powinieneś przeskalować przyrządy bo nie widzisz rzeczy oczywistych.

Kwestia żydowska, co piszczy w trawie niemieckiej, niesamowici deputowani w usa, post 35162 w temacie wojska obrony terytorialnej. To tylko przykłady przytoczone na biegu.

Tak rażące poglądy są na forum a moderuje się treści krytyczne dla moderacji. Widać co jest ważniejsze.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.308 seconds