Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: SOLAR Słoneczna wykorzystanie/magazynowanie AKU

SOLAR Słoneczna wykorzystanie/magazynowanie AKU 2015/05/27 22:22 #9732

• Nomad
  • Nomad Avatar
Etharin! ostatnio robiłem próby z kolegą dosłownie to samo co filmie ale nie idzie na alternatorze - gdy podłączamy aku nie daje rady. Blokuje się

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pytanie do administratora... o temat 2015/05/28 08:42 #9737

• waldek
  • waldek Avatar
  • Preppers Gold
  • Otrzymane podziękowania 83
  • Oklaski: 8
Do tego potrzebny jest regulator, który utrzymuje obrotu i nie obciąża zbyt mocno alternatora (reguluje moc odbieraną z alternatora przez co utrzymuje odpowiednie obroty)
Za tę wiadomość podziękował(a): Nomad

Pytanie do administratora... o temat 2015/05/28 15:21 #9745

• Nomad
  • Nomad Avatar
Moze ktoś ma jakieś przemyslenia w temacie?!!!

Znajomy ogarnia "coś w temacie" lecz nie daje znac od jakiegoś czasu.

Turbina suviniusa to najlepsza rzecz jaką spotkałem doszedłem także do tego że musi byś zwężana ku górze i dołowi wtedy nie hamuje przy silnym wietrze.

Może ktoś ma jeszcze pomysł an zrobienie turbiny coś na podobe jak na zdjęciu coś może z jakichś gotowych elementów.

Każda podpowiedz dobra i tym kierunku potrzebna.

Pytanie do administratora... o temat 2015/05/28 21:00 #9749

• Etharin
  • Etharin Avatar
  • Preppers Gold
  • Otrzymane podziękowania 31
  • Oklaski: 4
A czy obwód wzbudzenia masz podłączony tak jak w samochodzie?? tzn w samochodzie masz małą żarówkę co Ci świeci w kokpicie i sygnalizuje. Tu trzeba to samo wykorzystać i powinno być lepiej :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Nomad, ^ELBoBSoN^

Pytanie do administratora... o temat 2015/05/28 21:12 #9751

• Nomad
  • Nomad Avatar
Każda wskazówka na wagę złota.

Dawajcie co macie :) :cheer: ;) :P :unsure: :ohmy: :huh: :dry:

Jeszcze kilka dni i puścimy elektrownie/(monopol) z przysłowiowym dymem.

Taka fajna rzecz jeszcze mi wpadła

Pytanie do administratora... o temat 2015/05/31 12:18 #9834

• krasnal
  • krasnal Avatar
  • Aktywny
  • Żyj i daj żyć
  • Otrzymane podziękowania 6
  • Oklaski: 2
Przejrzałem Waszą dyskusję. Savonius jest najbardziej znaną, przebadaną i bezpieczną konstrukcją. Sam hamuje w wypadku zbyt dużego wiatru, co może wydawać się wadą, jest jednak znakomitym warunkiem bezpieczeństwa konstrukcji.

Jeśli będziesz budował taką konstrukcję, nie zapomnij o założeniu dwóch skrzydeł na siebie w okolicach osi. To pomaga spływającej strudze przyśpieszyć przeciwległą łopatę. Ta szczelina jest konieczna do prawidłowej pracy.

Savonius ma zmienny moment, co mocno obciąża łożyska, ale jego zwielokrotnienie poprzez segmenty obrócone o pewien kąt skutecznie niwelują ten problem.

Jeśli łopaty zrobisz z lekkiego materiału, startować będzie szybciej, ale będzie też reagował na porywy wiatru, jeśli będzie cięższy, będzie później startował, ale będzie sam dla siebie kołem zamachowym i będzie mniej czuły na zmienną prędkość wiatru.

Jest bardzo wiele modyfikacji silnika Savoniusa. Kształt łopat można nieco zmodyfikować, aby poprawić wynik pracy silnika.

Savonius powinien nie być za niski (każdy segment). W przybliżeniu jego wymiary dla domu jednorodzinnego (ok. 2-3 kW) powinny być w rzucie bocznym - rozpiętość 2 m, wysokość 3 m. To tak na pierwszy rzut oka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nomad
Time to create page: 0.205 seconds