Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: SOLAR Słoneczna wykorzystanie/magazynowanie AKU

Pytanie do administratora... o temat 2015/03/30 22:59 #8728

• Nomad
  • Nomad Avatar
Mam urządzenie na 12v i potrzebuję aby ładował się akumulatory samochodowe lub coś innego(...?) w dzień przez solary i wiatraki w nocy np. Wersja przenośna i nie przenośna. Ostatnio wpadło mi w oko coś takiego ale ceny kosmos. A z niekórych rzeczy najbardziej podobało mi się nomad 20 i jeszcze jedno boulder 15 i 30. A ceny aku mnie rozwaliły.
Tu sąrzeczy które mnie interesują np. www.explore24.pl/product-pol-2412-NOMAD-...SB-5V-12V-2-1A-.html
Pózniej będę potrzebował coś do domu ale zmieniam miejsce zamieszkania i na razie zostaję w Grudziądzu i myśle na systemem podgrzewania wody centralnego itd itp.
Ostatnio zmieniany: 2015/03/30 23:05 przez Nomad. Powód: poprawki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pytanie do administratora... 2015/03/31 11:29 #8732

• waldek
  • waldek Avatar
  • Preppers Gold
  • Otrzymane podziękowania 83
  • Oklaski: 8
Dwa warianty:
1) Wersja ekonomiczna coś takiego:
allegro.pl/panel-solarny-bateria-slonecz...lar-i5185555015.html
allegro.pl/5w1-zasilacz-power-led-driver...596-i5225807870.html
Połączyć i ustawić parametry potencjometrami i już masz cały zestaw.

2) Wersja komercyjna
REGULATOR ŁADOWANIA MPPT BATERIA SŁONECZNA
allegro.pl/panel-solarny-bateria-slonecz...lar-i5185555015.html

Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nomad

Pytanie do administratora... 2015/03/31 13:11 #8733

• Nomad
  • Nomad Avatar
Waldku ale ta wersja komercyjna dałeś link wersji ekonomicznej czy tak miało być nie machnąłeś się

Pytanie do administratora... 2015/03/31 14:08 #8735

• dax
  • dax Avatar
  • Preppers Platinum
  • Otrzymane podziękowania 26
  • Oklaski: 6
Panowie odnosnie solarów itd poszukuje pewnej kombinacji.
1. Mianowicie w domu jest C.O ale w układzie jes pompka elektryczna 220V - czy mozcie polecić jakąś w zastępstwo na 12 V
2. do tej pompki ( i nie tylko) poszukuje cos co nie tylko naładuje mi 12 V, ale i będzie przechowywało na noc.Czyli w zestawie z jakimś AKU lub czymś podobnym.

Dokładnie chodzi o to ze jak braknie prądu - co jest dość częste w rejonie gdzie stoi dom to żeby nie było problemu z ogrzewaniem w zimie.

Pytanie do administratora... 2015/03/31 14:28 #8736

• kraver
  • kraver Avatar
Dax nie wiem jaki masz piec ale one generalnie są dość wrażliwe (te z elektroniką). Potrzeba by dobrego UPSa na 230v i to takiego z przeznaczeniem do wrażliwej elektroniki. Widziałem takie ostatnio bodajże na redcoon i na moreli. Pompka bierze prądu mało ale nie wiem ile pojedzie na takim upsie - trzeba by się dopytać instalatorów.

SOLAR Słoneczna wykorzystanie/magazynowanie AKU 2015/03/31 14:49 #8737

• Nomad
  • Nomad Avatar
Mam urządzenie na 12v i potrzebuję aby ładował się akumulatory samochodowe lub coś innego(...?) w dzień przez solary i wiatraki w nocy np. Wersja przenośna i nie przenośna. Ostatnio wpadło mi w oko coś takiego ale ceny kosmos. A z nie kórych rzeczy najbardziej podobało mi się nomad 20 i jeszcze jedno boulder 15 i 30. A ceny aku mnie rozwaliły.
Tu są rzeczy które mnie interesują np. www.explore24.pl/product-pol-2412-NOMAD-...SB-5V-12V-2-1A-.html

Pózniej będę potrzebował coś do domu ale zmieniam miejsce zamieszkania i na razie zostaję w Grudziądzu i myśle na systemem podgrzewania wody centralnego itd itp.

POGADAJMY NA TE TEMATY BO TYLE SPRZĘTU ŻE NIE WIADOMO W CO UDERZYĆ A KAŻDEGO NAJLEPSZE
Ostatnio zmieniany: 2015/03/31 14:52 przez Nomad.
Time to create page: 0.151 seconds