Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: SOLAR Słoneczna wykorzystanie/magazynowanie AKU

Pytanie do administratora... o temat 2015/05/31 14:18 #9840

• Nomad
  • Nomad Avatar
Jakieś dodatkowe pomysły co do turbiny saviniusa (śrubowej składanej - 180' obrotu). Chodzi o pomysł żeby nie robić tez tego z żywicy. Jakieś gotowe dostępne elementy albo materiał (tylko real a nie fantazje).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pytanie do administratora... o temat 2015/05/31 21:17 #9851

• Etharin
  • Etharin Avatar
  • Preppers Gold
  • Otrzymane podziękowania 31
  • Oklaski: 4
nawet gruba folia lub cienka blacha ocynkowana

Pytanie do administratora... o temat 2015/11/12 19:00 #15525

• Marcepan
  • Marcepan Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania 4
  • Oklaski: 0
Zakupiłem ostatnio od Chińczyków panel 14 Wat. Właśnie go testuję. Zamierzam też nakręcić z tego film. Podzielę się spostrzeżeniami po zakończeniu testów.
Załączniki:

Pytanie do administratora... o temat 2015/11/12 19:54 #15539

• Chemik
  • Chemik Avatar
  • Preppers Platinum
  • Chcesz pokoju to szykuj się do wojny...
  • Otrzymane podziękowania 177
  • Oklaski: 15
Nomad napisał:
Moze ktoś ma jakieś przemyslenia w temacie?!!!

Znajomy ogarnia "coś w temacie" lecz nie daje znac od jakiegoś czasu.

Turbina suviniusa to najlepsza rzecz jaką spotkałem doszedłem także do tego że musi byś zwężana ku górze i dołowi wtedy nie hamuje przy silnym wietrze.

Może ktoś ma jeszcze pomysł an zrobienie turbiny coś na podobe jak na zdjęciu coś może z jakichś gotowych elementów.

Każda podpowiedz dobra i tym kierunku potrzebna.

Takie właśnie buduje u siebie narazie mam 50% turbiny, 140 L bojler, itp. czyli około 45 % projektu wykonane reszta w przyszłym roku.
"Błogosławiony Pan - Opoka moja,
On moje ręce zaprawia do walki,
moje palce do wojny."

SMS "RYŚ" - Chemik
Za tę wiadomość podziękował(a): Nomad

Pytanie do administratora... o temat 2015/11/13 09:10 #15623

• krasnal
  • krasnal Avatar
  • Aktywny
  • Żyj i daj żyć
  • Otrzymane podziękowania 6
  • Oklaski: 2
Nomad napisał:
Moze ktoś ma jakieś przemyslenia w temacie?!!!

Znajomy ogarnia "coś w temacie" lecz nie daje znac od jakiegoś czasu.

Turbina suviniusa to najlepsza rzecz jaką spotkałem doszedłem także do tego że musi byś zwężana ku górze i dołowi wtedy nie hamuje przy silnym wietrze.

Może ktoś ma jeszcze pomysł an zrobienie turbiny coś na podobe jak na zdjęciu coś może z jakichś gotowych elementów.

Każda podpowiedz dobra i tym kierunku potrzebna.

Witajcie
Nie mam ostatnio zbyt dużo sposobności, aby tu zaglądać, ale zaniepokoiła mnie Twoja wypowiedź, którą zacytowałem wyżej. Ja także uważam, że Savonius jest doskonałą konstrukcją i najprostszą przy tym. Bawię się nim od lat w laboratorium i modyfikuję jego kształt, aby wycisnąć co się da. Jest pewne "ale":

- Nie możesz doprowadzić do tego, że turbina przy silnym wietrze nie hamuje. Geniusz tej konstrukcji (Savoniusa) polega między innymi na tym, że właśnie sama hamuje. Musi hamować. Jeśli pozwolimy jej się rozbujać do za dużych prędkości obrotowych to:
- albo zatrzesz łożyska i... poleci
- albo ugnie Ci się wał i.... poleci
- albo urwie Ci się jakakolwiek z wirujących części i.... sam pomyśl.

Za każdym razem zagrożone jest życie i mienie. I to bez żartów i bez wyolbrzymienia. Robimy różne testy na modelach w tunelu aerodynamicznym. Nie jedna konstrukcja już nam odleciała.

I powiem tylko jedno. Nie oszczędzajcie na bezpieczeństwie. Nie "poprawiajcie" konstrukcji kosztem bezpieczeństwa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nomad

Pytanie do administratora... o temat 2015/11/13 10:29 #15647

• Nomad
  • Nomad Avatar
Zgadzam sie z Tobą w spostrzeżeniach (i zabezpieczeniach jest oczywiste).
Wielokrotnie nie poruszam pewnych kwestii ponieważ zależy mi na tym aby nic nie sugerować na tym poziomie. Może zdarzy się że coś pominięte czegoś nie zauważyłem/zauważyliśmy ale na to mamy czas. Jestem przekonany że gotowa konstrukcja będzie koniec lutego.
Co Wy na to? Może założyć osobny temat w specjalizacji tej konstrukcji/zestawu.

DLATEGO MAM WIELKA PROŚBĘ ABY KTOKOLWIEK PORUSZA/PISZE TEN TEMAT PISAŁ KONKRETY (NAWET SPECYFIKACJE TECHNICZNIE) ZAUWAŻALNE JEST ZE MOZE ZROBIĆ SIĘ CIEKAWIE A JA MAM JUŻ SWOJE SPOSTRZEŻENIA AERODYNAMIKA NIE OBCA. NIE PRZEDŁUŻAJĄC MONOLOGU. ZAKŁADAM TEMAT Turbina suviniusa link do tematu forum.preppersi.pl/forum2/powietrze/1383...suviniusa.html#15650
Ostatnio zmieniany: 2015/11/13 10:44 przez Nomad.
Time to create page: 0.174 seconds